Vanzare fara casa de marcat

Toți contribuabilii obligați să înregistreze vânzările de materiale, în timp ce serviciile care utilizează casa de marcat sunt perfect conștiente de situația actuală, câte condiții detaliate din raza de proprietate trebuie să respecte și serviciile dispozitivelor în cauză. Printre aceste cerințe, Drinkom este să efectueze o revizuire tehnică periodică a casei de marcat. Deci, de la ce rezultă și când ar trebui să se realizeze? Care este casa de marcat fiscală și revizuirea tehnică? Despre aceasta la

Vessemis Vita

În conformitate cu Legea privind TVA, casele de marcat trebuie să fie supuse inspecțiilor tehnice periodice. După această dată, această etapă a fost extinsă. Această revizuire este efectuată printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale caselor de marcat fiscale au crescut la un termen limită anual. Conținutul reglementărilor legale aplicabile în prezent caselor de marcat ar trebui adaptat la inspecția tehnică la fiecare doi ani de la fiscalizare sau de la această revizuire. În cazul în care un contribuabil nu reușește să facă acest lucru, acesta poate fi supus sancțiunilor. Vorbesc aici despre, printre altele, posibilitatea aplicării unei amenzi unui contribuabil pentru o infracțiune, deoarece calitatea de a nu supune registrul de marcat revizuirii periodice este considerată ca fiind păstrarea incorectă a cărții. O astfel de justificare provine din produsul 61 § 3 din Codul Penal.Se naște un eveniment a cărui responsabilitate se gândește să efectueze o astfel de recenzie? Desigur, urmărirea datei într-un exemplu modern este adiacentă contribuabilului și nu site-ului. Proprietarul casei de marcat novitus delio ar trebui să notifice serviciul cu privire la această necesitate la perioada de revizuire asociată. Pe de altă parte, un tehnician de la casierie, împreună cu § 31 alin. 4 decizii cu privire la casele de marcat ar trebui să facă o revizuire tehnică obligatorie a casei de marcat la 5 zile de la notificare.Contribuabilul ar trebui să menționeze, de asemenea, că neîndeplinirea termenului pentru revizuirea obligatorie a registrelor de casă are ca efect returnarea reducerii de la biroul de cumpărare. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de penalități, care în termen de trei ani de la data începerii înregistrării vânzării de bunuri / servicii nu au depus casa de marcat pentru inspecție tehnică de către serviciul corespunzător la ora actuală.Pe scurt, merită reamintit că numai utilizatorul este responsabil pentru respectarea termenului de revizuire.